14 Aralık 2009 PazartesiRender'a yakın görüntü kalitesinde tasarım imkanı
Modül yerleştirdiğimiz çalışma ekranında da görsel kalitede çok dramatik gelişmelere imza attık. Bu ekranda gölgeli, yansımalı ve ışık dağılımı (ambient occlusion) içeren gerçekçi görüntüler ekran kartı üzerinden salise bazında oluşturulabiliyor. Böyle zengin bir tasarım/çizim ekranınında çalışmak her zamankinden keyifli hale geldi.
Dinamik ve otomatik ölçülendirme

Çalışma anında ister plan ister cephe isterse de perspektif görüntü içerisinde çalışırken tek tuşla ihtiyaç duyulan bütün ölçüler dinamik olarak görünebiliyor.

Dinamik ölçülendirme sayesinde, modül yerleştireceğiniz boşluk ölçüleri sürekli gözünüzün önünde. Tasarım bittikten sonra da montöre verilmek üzere otomatik ölçülendirilmiş vaziyette pafta çıktıları alabiliyorsunuz.
Tasarım sürecine ait gelişmeler


Kolon ve kirişler, aynen modül ve pencereler gibi sürükle bırak metodu ile yerleştirilebiliyor.
Yeni modül tipleri eklendi. Örneğin çok kullanılan G1 tipindeki modül tipimizin yatay bölümlendirmeye izin veren G2 isminde bir kardeşi oldu.
Tezgahlarda eviye ve gömme ocak delikleri otomatik açılıyor. Deliklerle birlikte tezgahların, otomatik ölçülendirilmiş biçimde çıktıları alınabiliyor.
Kapı ve pencere silme ve değiştirme
ADeko10'da istendiği takdirde cm yerine mm veya inç ile de çalışılabiliyor
Bayilik sistemi ile çalışan firmalar için, bayilerden gelen verilerin firma sistemine uygunluğunu garanti eden filtreleme modülü geliştirdik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder